2015 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis

#Laidotuvės

Teko man pažinoti žmogų, kurio doroviniai principai buvo nuliniai. Tai buvo moteris pas kuria man teko nuomotis kambarį. Ji vieną kartą man pradėjo pasakoti apie savo motinos laidotuves: 

- ... Per laidotuves buvo toks gražus kunigas. Aš bandžiau su juo flirtuoti...

Aš ištiktas šoko būsenos linktelėjau galvą. Mane šokiravo tai, kad moteris laidodama savo motiną galėjo galvoti apie vyrus. Šią graudžiai kuriozišką situaciją papasakojau savo vienam pažįstamui. Jis tai suvirškino labai lengvai. O mane bandė užtildyti argumentu:

- Tavo normos, nėra kito žmogaus normos.

Taip. Tai tiesa. Bet viskam yra ribos. Toleruoti galima tai, kas nepažeidžia dorovės principų. Tai ką, pagal tokią mano pažįstamo poziciją reikia toleruoti kiekvieno emociškai (ir ne tik) degradavusio žmogaus poelgius? Tai nėra tolerancija. Ir tai nepagarba. Tai yra pasyvumas ar abejingumas. Reikia irgi skirti šiuos dalykus...

9 komentarai:

 1. šiaip sutinku. visi mes esam kažkokios tai visuomenės dalis, kuri daugiau ar mažiau turi bendrą vertybių sistemą. šiuo atveju ji buvo pažeista. na, žinoma, visi mes su netektimi kovojam skirtingai, tačiau vis tiek suvokiam, kad toks poelgis nėra adekvatus..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš išvis į laidotuves neinu tai mane išvis tokį nedorovingą ant laužo sudegint matyt reikia.. ;(

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ne nu Tu stumi. Aš šneku apie visokių tetulyčių laidotuves , kurių kai didelė giminė dauguma net nepažysta ar matę per gyvenimą porą kartų daugiausiai, bet vistiek gavę "kvietimą" važiuoja per pusę lietuvos ir graudulingai aprauda "kokia puiki moteris buvo.." Tai nachūją ta parodija? Į kapines irgi nueinu gal į 3 metus kartą tik ir tai tik ant diedo kapo, nes jis man kaip ir brangus buvo. Visiems kitiems mirusiems manau užtenka ir to , kad prisimenu juos karts nuo karto.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tai, kad irase buvo kalbama apie nepagarba butent motinai, o ne kokiam nors salutines gimines medzio sakos atstovui :) Del sito as sutinku. Juokinga tai, kad per laidotuves susipazisti su zmonemis, kurie pasirodo yra tavo pusbroliai, pusseseres, tetos ir dedes.

   Panaikinti
 4. Ir tave tai stebina? Pavyzdžiui Vokietijoj neatvykti į tėvo/motinos laidotuves , nes tau darbas ar labai toli vykti yra visiškai moralus reiškinys. Šita moteriškė bent laidotuvėse buvo.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šiaip aš ir nematau didelės tragedijos, kai laidotuvių metu žmonės užsiima visiškai kitokia veikla, kai tas "artimasis" tikrai nei šilta, nei šalta. Tai yra natūralu, nes giminė tai plati, bet tai nereiškia, kad ji yra artima. Dažniausiai svetimi žmonės yra daug artimesni ir brangesni net ir už artimiausias gimines :D bet čia jau "pereboras" :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad lietuvoj kuo artimesni giminės tuo šaltesni vienas kitam..

   Panaikinti